کاشی خلیج
خانه / کاشی و سرامیک ارس / صادرات کاشی ارس به کشور عراق

صادرات کاشی ارس به کشور عراق

صادرات کاشی ارس به کشور عراق بخشی از سیاست دولت در زمینه افزایش کالا های صادراتی است که سبب افزایش صادرات این کالا شده است. صادرات کاشی ارس توسط تجار و بازرگانان فعال در این حرفه صورت می گیرد که این تولیدات را از طریق مرز های مجاز به دیگر نقاط جهان ارسال می دارند.

صادرات کاشی ارس به کشور عراق

صادرات کاشی ارس

صادرات کاشی ارس به کشور عراق توسط شرکت بزرگ ایران سرام صورت می پذیرد.این شرکت برای مشتریان عراقی خود که قصد خرید از کارخانه کاشی و سرامیک ارس را دارند امکانات ویژه ای فراهم نموده است. کارخانه ارس یکی از کارخانجات با محصولات لوکس و ارزان قیمت و باکیفیت می باشد. به همین دلیل نظر خریداران خارجی از کشورهای خلیج فارس را به خود جلب نموده است. عراق نیز یکی از این کشورها است که جزء بزرگترین خریداران کاشی و سرامیک ایرانی است. این کشور در سالهای اخیر به دلیل  جنگهای داخلی و حضور داعش بسیار ویران شد و خرابی های بسیاری از این جنگ ها در این کشور به جا ماند.

این کشور به دلیل همسایگی با ایران و این که صرفه ی اقتصادی برایش دارد بیشتر از صنعت کاشی ایرانی استفاده می نماید و مجموعه ی ما یکی از بزرگترین بازرگانی هایی است که در این زمینه فعالیت دارد و در امر صادرات کاشی و سرامیک به عراق بسیار فعال است.

تولیدکنندگان کاشی و سرامیک صادراتی

شرکت تولیدی کاشی و سرامیک صادراتی در شهرهای بزرگ و باسابقه در این زمینه وجود دارد. نمونه های باکیفیت کاشی و سرامیک که در حد استانداردهای تعیین شده باشند برای صادرات به کشورهای همسایه وارد بازارهای تجاری بین کشورها می شوند. صادرات کاشی ارس به کشور عراق به این منظور انجام می گیرد. بسیاری از تولیدات کاشی و سرامیک و مصالح ساختمانی دیگر در کشور برای صادرات به خارج از کشور تولید می شوند. برندهای تولید کننده سرامیک و کاشی صادراتی در کشور کم نیست.

صادرات کاشی ارس

مزایا و فواید صادرات کاشی ارس

صادرات یکی از نشانه های رشد اقتصادی در هر کشوری است که از مزایای زیادی برخوردار است. برخی از این مزایا عبارتند از:

 • رونق تولید ملی
 • حمایت از تولید کننده داخلی
 • افزایش اشتغال
 • افزایش کیفیت تولیدات
 • افزایش روابط بین الملل
 • مطرح شدن ایران در سطح بین المللی

حمایت های دولت و اتخاذ سیاست های مناسب در این زمینه می تواند کمک زیادی به بازرگانان این حرفه نماید. کیفیت تولید برخی شرکت های تولید کننده کاشی و سرامیک امکان صادرات این محصول را به دیگر نقاط جهان فراهم نموده است. رعایت استاندارد های تولید و رعایت حقوق مصرف کننده و همچنین عرضه تولیدات با قیمت مناسب مهمترین عوامل رشد صادرات این کالا می باشد.

صادرات کاشی ارس

صادرات کاشی و سرامیک به عراق چگونه انجام می شود؟

کشور عراق در چند سال اخیر یکی از بزرگترین مصرف کنندگان محصولات ایرانی است . دارا بودن مرز زمینی , نزدیکی فرهنگ ها و آداب و رسوم باعث شده است که بازرگانان ایرانی حضور چشمگیری در ایی بازار داشته باشند. طبق آمار گمرک جمهوری اسلامی در سال ۱۳۹۵ مقدار صادرات کاشی به عراق مبلغی در حدود ۲۴۷،۰۳۹،۱۰۴ میلیون دلار بوده است. که بعد از سیمان صادرات کاشی و سرامیک از مهم ترین محصولات بوده است. از اینرو می توان عراق را یک بازار خوب و در دسترس برای بازرگانان ایرانی به حساب آورد.

صادرات کاشی ارس

ایران را بعد از چين، برزيل و هند می توان بزرگترین تولید کننده کاشی و سرامیک دانست. در مقایسه با کشورهای چين، ايتاليا و اسپانيا از نظر صادرات در رتبه چهارم قرار دارد. که عمده این صادرات به کشور عراق است.

بهترین راه برای صادرات کاشی و سرامیک استفاده از مرزهای زمینی است با توجه به تعدد پایانه های مرزی ایران با عراق مرز مهران را می توان یکی از بهترین پایانه های مرزی برای صادرات کاشی و سرامیک انتخاب کرد.

صادرات کاشی ارس به کشور عراق دارای مزیت هایی می باشد از جمله:

 • دارا بودن مرز زمینی
 • سهولت در امور صادرات
 • روابط خوب سیاسی و اقتصادی
 • تقاضای زیاد کشور عراق برای مصالح ساختمانی
 • وجود ذخایر فراوان نفتی در عراق
 • داشتن کمترین فاصله از سوی ایران تا بصره , به عنوان یکی از نزدیک ترین بازارهای صادراتی
 • پایین بودن تعرفه های گمرکی

صادرات کاشی ارس

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آزاد لهونی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09109109500
شماره ثابت: 02128421413
پست الکترونیکی: saderatazad@gmail.com

مطلب پیشنهادی

صادرات کاشی ارس

صادرات کاشی ارس | قیمت کاشی در تهران

صادرات کاشی ارس که از برندهای باکیفیت در بازار کاشی و سرامیک است، از جمله …